Strajk pielęgniarek był kwestią czasu. Trafiło na Centrum Zdrowia Dziecka

Trwający od 24 maja br. strajk pielęgniarek i położnych w Instytucie Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie nie ma jedynie płacowego podłoża.

- Sprowadzanie konfliktu w CZD jedynie do kwestii płacowych uważamy za szczególnie szkodliwe i niesłużące osiągnięciu porozumienia - ocenia Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Dodaje, że w większości placówek medycznych opiekę sprawuje zbyt mało pielęgniarek.

W przyjętym w poniedziałek (30 maja) stanowisku samorząd pielęgniarski podkreślił, że z "wielką trwogą obserwuje dramat, który rozgrywa się w Instytucie Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie".

Protestujące pielęgniarki domagają się nie tylko podwyżek wynagrodzeń, ale zwiększenia obsady kadrowej o 70 osób.

- Od dawna postulujemy zmianę bardzo wadliwego rozporządzenia w sprawie minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych z 2011 r. - informuje Zofia Małas, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Cały artykuł do przeczytania na stronie: http://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Strajk-pielegniarek-byl-kwestia-czasu-Trafilo-na-Centrum-Zdrowia-Dziecka,162373,14,1.html